O nás

Poskytujeme kvalitní telekomunikační služby pro jihozápadní Čechy již od roku 2004.

Historie firmy

JIHOZÁPAD ČECH

Společnost United Networks SE je ryze český, veřejný telekomunikační operátor, který dlouhodobě patří mezi nejvýznamnější poskytovatele telekomunikačních služeb v jihozápadních Čechách. Společnost United Networks SE vznikla fúzí několika významných poskytovatelů internetu v roce 2015. Jednalo se o firmy AITEX s.r.o., MAXTEL s.r.o., MAIVA Internet s.r.o. a KONET s.r.o.

Od počátku našeho podnikání v roce 2004 se snažíme nabízet kvalitní služby s výborným poměrem cena/výkon. Přes velice střídmé odhady se počet zákazníků i pokrytí rozrůstalo i do okolních obcí. Vzhledem k rostoucímu počtu zákazníků jsme se rozhodli v roce 2005 vybudovat první zákaznické INTERNET CENTRUM, které vzniklo v Sušici a sloužilo pro poradenství a jako kontaktní místo pro zákazníky. To je také základní vize naší strategie, kdy se snažíme být zákazníkům co nejblíže. Další pobočky v Domažlicích, Blatné, Klatovech, Plzni a Strakonicích pak následovali v dalších letech.

V posledních letech investujeme do rozšiřování a zkvalitňování vlastní telekomunikační infrastruktury značné finanční prostředky. Neustále upgradujeme naše páteřní optické a bezdrátové trasy, včetně koncových zařízení u našich zákazníků a rozšiřujeme optickou síť do dalších měst. V Blatné, Domažlicích, Horšovském Týně, Klatovech, Sušici a Plzni nabízíme špičkové připojení k internetu založené na optických vláknech na FTTx optické síti.

V regionu vystupujeme pod obchodními značkami United Networks, AITEX, KONET a MAXTEL a provozujeme 6 poboček a servisních týmů v Blatné, Domažlicích, Klatovech, Plzni, Sušici a Strakonicích.

RAKOVNICKO

V červnu 2019 se společnost United Networks SE stala 100% vlastníkem společnosti WIRACOM s.r.o., která poskytuje bezdrátové a optické připojení v Rakovníku a okolí. Na konci roku 2021 došlo po vzájemné dohodě ke spojení se sítí HAcom-Martina Árvaye a přejmenování firmy na RAKONET s.r.o.

Proč být s námi?

Cílem naší společnosti je nabízet telekomunikační služby ve vysoké kvalitě, s profesionálním přístupem a za rozumné ceny. Pokud si zákazník z nabídky našich služeb nevybere, zpracujeme návrh a nabídneme adekvátní řešení.

Hlavní nabídku našich služeb tvoří vysokorychlostní optické, kabelové a bezdrátové připojení, hlasové služby a chytrá televize. Dále zajišťujeme konektivitu pro firemní a korporátní zákazníky, obce, úřady a podnikatele a také nabízíme služby pro ISP.

Naší snahou je nabídnout nejnovější produkty a technologie a zajistit tak zákazníkovi komplexní službu a servis.

Společnost United Networks SE přistupuje ke svým obchodním partnerům na bázi vzájemně prospěšné spolupráce s garancí vysoké kvality. Naším cílem je přinášet partnerům nejvyšší kvalitu a spolehlivost, což je umožněno orientací na značkové komponenty. Věříme v dlouhodobé partnerství, které je budováno na základě vzájemné důvěry, nejde nám o zisk za každou cenu – jde nám především o skutečný užitek obchodních partnerů, neboť jen spokojený zákazník svou spokojeností zaručí v budoucnosti naši prosperitu.